Детальніше...

Всім привіт. Я – Хлор, займаю 17 місце в таблиці Менделєєва.

Я – жовто-зелений отруйний газ. Саме я був однією з найперших хімічних отруйних речовин (застосований Німеччиною у Першій світовій війні під час битви при Іпрі в 1915 році).

В організмі людини в середньому міститься 95 г хлору. За добу людина споживає 5-10 г хлору (я потрібен для вироблення в шлунку соляної кислоти, яка сприяє травленню і знищенню хвороботворних бактерій).

Детальніше...

Привіт. Я – Сульфур або Сірка.

Я посідаю почесне 16 місце в Періодичній системі хімічних елементів. З мене виробляють чорний порох, сірковуглець, різні барвники, бенгальські вогні та феєрверки.

 

Детальніше...

Всім привіт! Пишу і свічусь від щастя, тому що я Фосфор – 15 номер в таблиці Менделєєва.

У чистому вигляді я не зустрічаюся в природі, а входжу до складу багатьох мінералів. Я просто необхідний для людей, адже через мою нестачу в організмі можуть виникнути захворювання кісток.

Детальніше...

Добрий день! Я - Силіцій, але ви можете називати мене просто Кремній. Мій номер 14 у Періодичній системі хімічних елементів.

Мене можна зустріти у вигляді дорогоцінних каменів, промислових і декоративних виробів, будівельних матеріалів і лікувальних речовин.

 

Детальніше...

Всім привіт! Під 13 номером в Періодичній системі хімічних елементів розташований я – найпоширеніший метал на Землі. І називають мене Алюмінієм. Моя маса в організмі людини перевищує 140 грам.


 

Детальніше...

Привіт. Я – Магній, номер 12 в Періодичній системі. Я – хімічно активний, легкий сріблясто-білий метал. Незамінний макроелемент, беру участь у більш ніж 300 реакціях в організмі людини.


 

Детальніше...

Всім привіт. Мене звати Натрій, я розташований під 11 номером в таблиці Менделєєва. 

Я лужний метал сріблясто-сірого кольору. Дуже активний, бурхливо реагую на воду – при контакті з нею спалахую.

 

Детальніше...

Доброго дня! Десятим номером в Періодичній системі хімічних елементів є я – Неон. Як і Гелій, я – благородний газ. Для мене характерне червоно-помаранчеве світіння при електричному розряді. Саме тому мене використовують у виготовленні рекламних вивісок.

 

Детальніше...

Всім привіт! Я Фтор. У таблиці Менделєєва я знаходжуся під дев’ятим номером.

Я – отруйний, але в невеликих кількостях просто необхідний для зубів, тому мене додають в зубні пасти.

 

Детальніше...

Привіт. Під номером вісім в Таблиці розташований я – Оксиген, і я – дуже важливий.

Я здатен утворювати дві прості речовини: кисень і озон. Кисень необхідний для дихання всім живим істотам, а озон у верхніх шарах атмосфери захищає мешканців планети від згубного впливу ультрафіолету.