16 грудня учні нашої школи взяли участь у заняттях із предмету «Захист Вітчизни». Учитель, капітан запасу, Сергій Савенко, який ще від зорі Незалежності викладає свою дисципліну, показує, розповідає і передає молодому поколінню справжній арсенал знань та умінь.

Сам предмет упродовж двадцяти чотирьох років проходив декілька стадій модернізацій. Спочатку це була початкова військова підготовка, потім – допризовна підготовка юнаків, а тепер — власне, «Захист Вітчизни». Наразі він передбачає три етапи: заняття в 10-му, 11-му і триденні польові збори наприкінці 11 класу.

Самі навчання відбуваються у форматі військової кафедри – тобто, діти один раз на місяць проходять 6-годинні заняття. По-перше, це дає можливість учням згуртуватися в своєрідний військовий колектив. По-друге, концентрується матеріально-технічна база. За підтримки міської ради закуплена сучасна мультимедійна система, яка включає в себе комп’ютерний лазерний тренажер, а також масо-габаритні макети зброї з лазерним наведенням: автомат Калашникова і пістолет Макарова. «Відтак в учнів є можливість вивчити приготування, прицілювання з автомата, правильність його використання в різних елементах стрільби», – коментує С. Савенко. Паралельно дітей заохочують вивчати теоретичні засади, а саме: Конституцію України, завдання Збройних Сил України, військову присягу, базові елементи стройової підготовки, внутрішній порядок у військовій частині та підрозділах, військової дисципліни та іншого.

Всі заняття, як стверджує Сергій Савенко, починаються зі стройового тренажеру, потім контрольне тестування з використанням інтерактивних методів навчання й опитування. До речі, він сам розробив авторську мультимедійну програму, за допомогою якої старшокласникам можна глибше вивчати військову справу самостійно, в той період, коли юнаки не задіяні на військовій кафедрі.

Так старшокласники готуються до призову – щоби, вступивши до лав Збройних Сил України, вже мати відповідну навчальну базу. «Цей предмет дуже потрібен, тим паче, на даний час, — коментує один із учнів Вадим Яценко, який є командиром одного з відділень. — «Захист Вітчизни» доповнює наші знання про військову службу. Ми маємо змогу удосконалювати стрільбу в електронному тирі, випробувати себе на міцність, що згодиться в подальшому дорослому житті. Особисто мені подобається відвідувати ці уроки. Найбільше подобається те, що я відчув при стрільбі з макету автомата Калашникова... Ще б хотілося відвідати полігон, випробувати себе на «міцність» в якості солдата. До речі, я удома, коли є вільний час, практикую фізичну підготовку, займаюся в секції боксу – щоб бути завжди у формі й напоготові!».

А в навчальному кабінеті перед очима учнів висить прапор наших «кіборгів»: військовослужбовців кіровоградського 3-го окремого полку спецпризначення з особистими підписами тих, хто захищав Донецький аеропорт, включно з іменами загиблих там героїв – це подарунок від легендарного командира з позивним «Редут». Отож, виховання майбутніх захисників Вітчизни відбувається за великої підтримки 3-го полку спецназу.

Таким чином, старшокласники отримують комплексну програму розвитку і формуються як люди, котрі володіють сьогоднішньою ситуацією в Україні та світі, знайомляться з сучасними видами зброї та вчаться боронити своїх рідних, друзів, співгромадян. Тож відтепер кожен учень, тримаючи зброю, усвідомлює, що захист Вітчизни – напряму в наших руках.

Василь Левицький

Захист Вітчизни – в наших руках! Захист Вітчизни – в наших руках! Захист Вітчизни – в наших руках! Захист Вітчизни – в наших руках!