Україна перемагає!

8 травня у День пам’яті та примирення дружна шкільна родина для громади селища Гірничого та для всіх жителів міста загалом створила масштабну програму. На лінійці пам’яті громадською організацією «Авто-ветеран» представлена колекція бойової техніки та зброї часів Другої світової війни: мотоцикли, машини, кулемети, гвинтівки тощо. Герої сьогоднішньої війни – воїни 3-гу кіровоградського полку – промарширували на чолі з командиром Борисом Набокою шкільним майданом під музику муніципального духового оркестру. Якісну стройову підготовку і майстерність продемонстрував і загін випускників нашої школи, який напередодні зайняв перше місце у міському військово-патріотичному конкурсі строю і пісні. Хвилиною скорботи вся громада вшанувала пам’ять наших земляків, які перемогли нацизм у минулому столітті: Іван Кузьменко, Федір Охотович, Семен Бондаренко, Єгор Макаров, Степан Лисенко, Борис Алішкевич, Андрій Салко, Федір Вдовиченко, Ніна Селіванова, Дмитро Гаврилюк. Разом із ними вшанували героїв, які здобувають перемогу нині.

«Важливою складовою патріотичного виховання є дослідження історії власної родини – адже Друга світова війна торкнулася всіх, – підкреслив у своєї промові директор школи. – Сьогодні пишуть історію нашої держави нащадки героїв».

Серед почесних гостей заходу були: депутат міської ради, наш випускник Андрій Кролевець; підполковник спецназу ВДВ, військовий керівник школи В’ячеслав Соломеєв; голова міської організації «Спорт для всіх» Микола Аношкін; чемпіон Європи, президент обласного відділення Національного олімпійського комітету України Олександр Кузьмін, волонтери громадської організації «Серця матерів Кіровоградщини» та багато інших. Звучали на заході і народні пісні у виконанні ансамблю ветеранів праці «Гірничанка».

«Сьогодні пам’ятний, скорботний день – але це день, який надихає український народ на перемогу в сьогоднішній війні», – цими словами відкрив урочисту програму вже на центральному майдані селища, де продовжився захід, директор школи Борис Набока.

Єпископ Кіровоградський і Голованівський Марк підкреслив, що будь-яка війна – це велика трагедія. Але ми сьогодні, як і колись, змушені захищатися і відстоювати своє право на життя: «Хай Бог дає нам мудрість і пам’ять!». Отець Марк від імені Української православної церкви Київського патріархату запросив до молитви за загиблими у Другій світовій війні і всіх боях.

Лейтенант 3 полку спецпризначення Богдан Гарячий подякував нашим бабусям та дідусям за перемогу. «А те, що зараз коїться проти українського народу – то ми виправимо, і наше небо знову буде чистим!» – ствердно заявив він.

Наша школа виховала багатьох героїв, які увійдуть в історію нашої звитяжної перемоги. Ми підтримуємо воїнів-випускників і морально, і матеріально. Під час заходу волонтери разом з учнями передали нинішнім бійцям пакунки з продуктами.

Помічник народного депутата України Станіслава Березкіна Ірина Малик, багато спілкуючись із ветеранами Другої світової, зазначила, що творці Перемоги 45-го чекають на Перемогу в нинішній визвольній війні українського народу.

«У часи Другої світової війни Україна була повністю окупована гітлерівськими військами – але звільнилася з полону. Ми пам’ятаємо подвиг українського народу. Це наша пам’ять, це наша історія! Ми переможемо окупантів!» – наголосив у своєму виступі Андрій Кролевець.

Ветеран школи, учитель Ірина Селіванова підкреслила, що в роки Другої світової загинуло мільйони дітей – і в пам’ять про них прочитала свою поезію.

У святковій програмі на головному майдані селища Гірничого також узяли участь: учениця Марина Хорхордіна з піснею «Балада про мальви», вихованці дитячої музичної школи, дитячого садка.

Український народ, разом зі світовою спільнотою, 70 років тому виборов перемогу над нацистським режимом. Відтак ми, безперечно, переможемо і в нинішній боротьбі за свою свободу і незалежність. Україна перемогла і переможе!

Україна перемагає! Україна перемагає! Україна перемагає! Україна перемагає!
Україна перемагає! Україна перемагає! Україна перемагає! Україна перемагає!
Україна перемагає! Україна перемагає! Україна перемагає! Україна перемагає!
Україна перемагає! Україна перемагає! Україна перемагає! Україна перемагає!
Україна перемагає! Україна перемагає! Україна перемагає! Україна перемагає!
Україна перемагає! Україна перемагає! Україна перемагає! Україна перемагає!