Екскурсія до пожежно-технічної виставки-музею, що розташована у Головному управлінні ДСНС у м. Кіровограді – захід, від якого у дітей залишаються не лише спогади, а й багато нових знань.

6 жовтня учні 6-х класів зі своїми класними керівниками Світланою Алєксандровою та Оксаною Бойко завітали до музею.

Експозиція виставки розміщена в трьох залах, кожен із яких має своє призначення з логічно впорядкованим розташуванням експонатів. Учні, ніби за допомогою міфічної машини часу, одразу потрапили до Єлисаветграда часів його заснування. Тут вони познайомилися з найпростішими, або й навіть примітивними з погляду сучасної людини, засобами гасіння пожежі та пожежно-технічним обладнанням. Діти побачили справжній пожежний обоз у мініатюрі та найвеличніше досягнення тодішньої інженерної думки – перший пожежний автомобіль, що прийшов йому на зміну.

Найбільшою принадою історичного залу є унікальна діарама «Пожежа Єлисаветграда 1834 року», яка завдяки надзвичайному реалістичному ефекту дозволяє на власні очі побачити одну з восьми найбільших пожеж за 100 років, коли місто згоріло вщент. Наступним кроком для нас стало знайомство із сучасними видами протипожежного обладнання та принципом їх дії, а також зразками бойового одягу рятувальників. Попереду на учнів чекала зала профілактики з дещо незвичайними експонатами, кожен із яких має свою сумну історію. Ці мовчазні свідки трагедії, що сталася десь і колись, говорять набагато більше за будь-які промови з застереженнями та настановами.

Такий принцип наочності, підкріплений влучними коментарями фахівця-екскурсовода Оксани Мачак, мали велику силу впливу на нашу свідомість. Ми запам’ятаємо візит до музею, змістовну екскурсію та цікаву мандрівку крізь час і простір.

Учні 6-х класів

Мандрівка крізь час і простір Мандрівка крізь час і простір Мандрівка крізь час і простір Мандрівка крізь час і простір