Канікули – час для самоосвіти!

21 жовтня, під час осінніх канікул, шкільна громада провела освітнє дозвілля в обласному краєзнавчому музеї.

На початку нас сердечно привітала директор музею Наталія Агапєєва. Вона розповіла історію цієї будівлі – пам’ятки архітектури початку ХХ століття. Споруджено її на замовлення місцевого купця Барського. Після революції тут був міський відділ народної освіти, а згодом – краєзнавчий музей. «Нині це музей європейського рівня», – підкреслила пані Наталя.

Під час екскурсії ми занурилися у далеке минуле нашого краю, у дослідженні якого активну участь узяли місцеві археологи, історики, студенти-пошуковці. Однією з сенсацій всеукраїнського, та й світового рівня, стала знахідка поблизу села Небилівки Новоархангельского району – найбільше з відомих трипільське поселення та стародавній храм, що є наймасштабнішою спорудою даної археологічної культури.

Освітяни ще раз мали змогу роздивитися унікальний кіммерійський казан, сарматську зброю, скіфські жіночі прикраси та багато іншого.

А в наступних залах на нас чекали не менш захопливі речі.

Також ми переглянули виставку, присвячену сучасній російсько-українській війні. На світлинах – і солдати, і волонтери, і пересічні люди. До речі, наша школа відпочатку активно підтримує наших військових: і морально, і матеріально, систематично проводячи зустрічі з захисниками України, регулярно збираючи для фронту продукти, медикаменти, кошти.

На завершення педагогічний колектив нашої школи залишив відгук у музейній книзі відвідування: «Висловлюємо подяку за змістовну, яскраву екскурсію! Сьогодні ми ніби потрапили в минуле, відчули дух часу. Дбайливо зібрані вами експонати ще раз доводять, що ми маємо право пишатися попередніми поколіннями – українцями, які були великими майстрами, відважними воїнами, талановитими архітекторами… Кожна експозиція музею – цінна, кожна захоплює і радує око. Пам'ять і шана творцям історії, подяка тим, хто її зберігає!».

Ірина Бігун,
заступник директора, вчитель української філології

Канікули – час для самоосвіти! Канікули – час для самоосвіти! Канікули – час для самоосвіти! Канікули – час для самоосвіти!