Свято україно-болгарської весни

1 березня наша школа словами «Добре дошъл, нашите приятели!» зустрічала весну в теплій україно-болгарській атмосфері.

Свідками святкової програми стали учні 5-х, 6-х класів, а також учителі, друзі школи. Розпочався захід із Гімну Болгарії, після якого пролунав Гімн України. Голові правління Кіровоградської обласної громадської організації болгар «Нашите хора» Сергію Осадчому гостинно подаровано запашну хлібину на мир і добро. В урочистій атмосфері затвердили договір співпраці нашої школи з ГО «Нашите хора». Загалом Україна має дуже тісні історичні, культурні, мистецькі та інші зв’язки з Болгарією. Директор запитав: «Як називається столиця Болгарії?». І багато хто відповів: «Софія!».

Ми насолодилися мелодіями весни, співом наших талановитих учениць, неодноразових переможниць музичних конкурсів: Марини Хорхордіної (8Б), Анастасії Марущак (11). А студентка музичного училища Єлисавета Сімакова чудово зіграла на баяні.

Гарно виступав фольклорно-аматорський ансамбль «Горицвіт» (художній керівник Ніна Міщан). Вони заспівали чимало українських та болгарських пісень, зокрема «Живи, Україно, Болгаріє!». Майстриня декоративно-прикладного мистецтва Земфіра Штерьова розповідала вірші болгарською, українською, російською, польською мовами. Наша поетеса, член Національної спілки письменників України Антоніна Корінь розказала легенду про сьогоднішнє свято – «Баба Марта».

Голова обласної організації болгар «Нашите хора» Сергій Осадчий» щиро подякував нашій школі за надану можливість зустріти весну в єднанні двох братніх народів. Його підтримали побратими Віталій Григор’єв (у минулому начальник управління меліорації КОДА, заступник міністра водних ресурсів України), член болгарської спільноти Олекса Іванченко, настоятель православної церкви святих Кирила та Мефодія, кандидат філософських наук отець Віталій.

Завітав на свято екскурсовод-міжнародник, директор туристичного агентства «Мелодія-тур», голова ради працівників туризму, випускник нашої школи Валерій Попов. Не оминули наш масштабний захід головний спеціаліст управління освіти, науки, молоді та спорту КОДА Сергій Данилов, активний член німецької общини в Кіровограді Едуард Штейнфельд, художник Ростислав Климишин, директор Кіровоградського інституту державного та муніципального управління Валентин Кошолап, голова управління комунікацій з громадськістю Віталій Останній.

Учням подарували мартинічки – стрічки національних кольорів Болгарії. На цьому спільні заходи між нашою школою та громадською організацією «Нашите хора» тільки починається.

Павло Панін, юний журналіст,
Василь Левицький, керівник клубу «Юний журналіст»,
фотографії Влада Жмури, Павла Паніна,
Володимира Кочеткова, Катерини Тищенко