Я ходив до 22-ої школи аж з району «5/5»!Я ходив до 22-ої школи аж з району «5/5»!«Пам’ятаю 22 школу ще восьмирічною, яка розташовувалася на набережній», – розповідає наш випускник 1967 р. Анатолій Андрійович Алєксандров. До 1-го класу він пішов у 1959 р. і провчився всі 8 років. Школа була багато численною, на деяких паралелях був і «В» клас.

«У дворі школи біля будівлі росла велика шовковиця. А біля річки – розлога акація. Посеред двору був спортивний майданчик, на якому грали в баскетбол, волейбол, футбол та інше», – ділиться спогадами Анатолій.

«Пригадую, що коли були повені, то старшокласники сиділи на паркані і гукали, якщо вода підходила близько до паркану. Але навіть на подвір’я школи вода ніколи не піднімалася.

Зими були суворі. На уроці фізкультури нам видавали лижі і влаштовували на подвір’ї змагання. У старших класах полюбляли прогулюватися набережною, ходити в міський парк.

Моя бабуся – Клавдія Григорівна Ендер 1908 р.н. – після війни працювала сторожем. Вона розповідала мені, що приблизно в 1950-ті в культовій споруді на Острівській була вечірня школа для дорослих. У нашій школі була величезна бібліотека.

В 1962 році я з батьками переїхав в район 5/5, але все одно продовжив навчатися в рідній 22-ій. Мені дуже подобалися гарні стосунки з учителями та дружня атмосфера, що панувала в класі».