нтернет-безпека, або «Без паніки!»

24 лютого депутати шкільного парламенту поспілкувалися на тему «Інтернет-безпека». Обговорили, чому зараз мережа так часто підштовхує підлітків на страшні вчинки. Статистика самогубств у підлітків нині дійсно дуже велика. Наші учні обговорили цю проблему і підготували звернення до своїх однолітків та їх батьків.

Юні друзі! Знайте, що у вас завжди є підтримка – це ваші батьки, вчителі. Проблеми минають, якими б складними вони не здавались сьогодні. Головний скарб – ваше життя! Не дайте нікому вас його позбавити! Вірте, що лише від вас залежить, чи буде воно щасливим!

Шановні батьки! Хочемо звернути вашу увагу на хвилюючу сьогодні всіх тему: як вберегти дітей від депресивних настроїв, які можуть довести до суїциду.

Йдеться про нині популярні серед підлітків групи в соціальних мережах: «Синій Кит», «F57», «F58», «Разбуди меня в 4:20», «Море китов», «Тихий дом».

У цих групах підліткам пропонують вирішити їх проблеми (на їх погляд – дуже складні), про які діти в подробицях самі розповідають кураторам (адміністраторам) даних груп. Дізнаючись всю інформацію куратор починає шантажувати підлітка, погрожує, вже знаючи контакти жертви, завдати шкоди рідним і близьким. Так починається так звана «гра» з п’ятдесятьма різними завданнями: шрамувати собі шкіру, дивитись страшні відео, кидатись під машини, відмовлятися від спілкування з оточуючими. Останнім завданням є вчинення самогубства.

Цю інформацію ми доводимо до батьків не для того, аби вони впадали в паніку, хаотично заривались в інтернет-сторінки ваших дітей. Просто бодай годину на день виділяйте на спілкування з нами, дізнайтесь про те, як у нас справи і дайте зрозуміти, що вам не все одно, що ви завжди нас підтримаєте. Цього буде достатньо, щоб ми не шукали собі підтримку у зовсім чужих і незнайомих людях.

Лілія Бикова, Костянтин Бабоша,
Марія Сагура, Катерина Потривайло,
депутати учнівського парламенту