Симфонія в малюнках

14 березня учні 2-х класів на уроці музичного мистецтва знову зустрілися з симфонію.

У цьому світі можна обійтися без слів – тут панують звуки. Музика заспокоює або збуджує, веселить або змушує сумувати. Вона володіє душею людини, якщо та здатна її слухати. А який величезний вплив справляє на душу симфонічна музика! Це не модна пісенька, що завтра ж вилетить із голови. Вона здатна подарувати ні з чим незрівнянне хвилювання, ні на що не схожу радість. Неповторне поєднання звуків зачаровує, може передавати різні настрої, пробуджувати гнів і гордість, сум та радість.

Великий педагог-гуманіст Василь Сухомлинський підкреслював: «Діти повинні жити у світі краси, гри, казки, музики, малюнка, фантазії, творчості».

На уроці діти дізналися, як відома українська народна пісня «Журавель» отримала друге життя у творчості видатного композитора Петра Чайковського. В Другій симфонії використовується декілька народних тем та особливо вражає блискуча винахідливість композитора в розробці теми танцювальної жартівливої пісні «Журавель» у фіналі. Діти з задоволенням малювали тих журавлів, яких їм зобразила музика. Настрій журавлів був дійсно жартівливий тому, що всі малюнки були насичені різними веселими кольорами. Дивлячись на всі роботи учнів я кожного разу усвідомлюю, що дитяча фантазія безмежна. Мої маленькі музичні художники знову мене вразили своєю творчістю.

Світлана Тунік,
учитель музичного мистецтва