4 квітня дружним педагогічним колективом ми глибше пізнавали назву нашого міста в Меморіальному музеї Марка Кропивницького.

На подвір’ї садиби нас радо зустрів хранитель музею Микола Галицький. Його привітальне слово та розповідь вразили всіх своєю чуттєвістю та патріотизмом.

Екскурсію музеєм провела краєзнавець Ніна Черняк. Історія ствердно підкреслює, що Марко Кропивницький – не просто талановита людина, борець за українську мову, драматургію, а засновник театру корифеїв, ціла епоха в українському мистецтві. А наш український професійний театр – частка світового театрального мистецтва. Адже, сам народ називав Марка Кропивницького наступником Тараса Шевченка.

У залах музею ми знайшли світлини та факти, пов’язані з історією нашої школи. Так Микола Федоровський, який відіграв важливу роль у розвиткові театральної справи, і водночас завдяки йому відкрито безплатне ремісничо-грамотне училище, яке стало предтечею нашої школи.

Серед всеукраїнсько відомих театрально-мистецьких діячів багато і наших земляків. Наприклад, український театральний режисер, актор театру і кіно Гнат Юра та керівник Національного заслуженого академічного українського народного хору України ім. Григорія Верьовки Анатолій Авдієвський (обоє родом із Підлісного).

На завершення зустрічі переглянули виставку до 150-річя від дня народження Марії Доленко та від імені колективу директор школи залишив відгук у книзі відвідувань: «Хай завжди в світлиці Кропивницького випромінюється українська культура та мистецтво на весь світ!»

Тож постать М. Кропивницького об’єднує учителів, випускників шкіл, усе суспільство. Кропивничани, пишаймося українською історією!

В гостях у Марка Кропивницького В гостях у Марка Кропивницького В гостях у Марка Кропивницького В гостях у Марка Кропивницького