19 жовтня, під час осінніх канікул, наш педагогічний колектив побував у Літературно-меморіальному музеї І. Карпенка-Карого і більше дізнався про зв’язки театру корифеїв і нашої школи.

Так, наприклад, під керівництвом Івана Тобілевича та Марка Кропивницького було організовано драматичний гурток, чудовий хоровий колектив і невеликий оркестр. Широко відомий музичний твір «Вечорниці» П. Ніщінського написано саме для хору і оркестра ремісничо-грамотного училища і виконано вперше тут 1875 року під керівництвом самого автора. Звісно, частина коштів від вистав йшла на ремісничо-грамотне училище. Таким чином пізніше на базі цього навчального закладу постала школа №22.

А в 1873 році Миколою Федоровським (капітаном Єлисаветградського кавалерійського училища) утворено благодійну організацію «Товариство поширення грамотності й ремесел», яке опікувалося передусім ремісничо-грамотним училищем – унікальним в ті часи безплатним навчальним закладом, у якому вперше загальна освіта поєднувалася з професійною. Дійсним членом та активним учасником «Товариства…» був і корифей українського театру Іван Карпович Тобілевич (Карпенко-Карий).

Екскурсовод Тетяна Ревва, старший науковий співробітник Літературно-меморіального музею І. Карпенка-Карого провела чимало паралелей із сучасністю, підкреслюючи безперервність культурно-мистецького та громадсько-політичного життя краю. Так одна з експозицій присвячена творчості літературознавця, науковця Миколи Смоленчука – а для декого з учителів нашої школи він іще й рідний викладач. Аналогічно і з Леонідом Куценком, який свого часу сприяв створенню самого Літературно-меморіального музею І. Карпенка-Карого.

Тож є чимало перспектив для дослідження зав’язків нашого навчального закладу і театрального та громадського життя краю, що знайде своє подальше висвітлення на сторінках видання про історію 22 школи.

Театр і наша школа Театр і наша школа Театр і наша школа Театр і наша школа