Кіровоградська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №22Вітаємо Вас на офіційному сайті закладу загальної середньої освіти №22 м. Кропивницького. Ми зацікавлені обмінюватись практичною інформацією, що стосується поліпшення роботи нашої школи. Сайт може бути корисним для всіх, хто цікавиться освітою. Інформація, яка додається користувачами, повинна відповідати моральним та етичним нормам, бути коректною по відношенню до учнів, колег, органів влади.

19 жовтня, під час осінніх канікул, наш педагогічний колектив побував у Літературно-меморіальному музеї І. Карпенка-Карого і більше дізнався про зв’язки театру корифеїв і нашої школи.

Так, наприклад, під керівництвом Івана Тобілевича та Марка Кропивницького було організовано драматичний гурток, чудовий хоровий колектив і невеликий оркестр. Широко відомий музичний твір «Вечорниці» П. Ніщінського написано саме для хору і оркестра ремісничо-грамотного училища і виконано вперше тут 1875 року під керівництвом самого автора. Звісно, частина коштів від вистав йшла на ремісничо-грамотне училище. Таким чином пізніше на базі цього навчального закладу постала школа №22.

А в 1873 році Миколою Федоровським (капітаном Єлисаветградського кавалерійського училища) утворено благодійну організацію «Товариство поширення грамотності й ремесел», яке опікувалося передусім ремісничо-грамотним училищем – унікальним в ті часи безплатним навчальним закладом, у якому вперше загальна освіта поєднувалася з професійною. Дійсним членом та активним учасником «Товариства…» був і корифей українського театру Іван Карпович Тобілевич (Карпенко-Карий).

Екскурсовод Тетяна Ревва, старший науковий співробітник Літературно-меморіального музею І. Карпенка-Карого провела чимало паралелей із сучасністю, підкреслюючи безперервність культурно-мистецького та громадсько-політичного життя краю. Так одна з експозицій присвячена творчості літературознавця, науковця Миколи Смоленчука – а для декого з учителів нашої школи він іще й рідний викладач. Аналогічно і з Леонідом Куценком, який свого часу сприяв створенню самого Літературно-меморіального музею І. Карпенка-Карого.

Тож є чимало перспектив для дослідження зав’язків нашого навчального закладу і театрального та громадського життя краю, що знайде своє подальше висвітлення на сторінках видання про історію 22 школи.

Театр і наша школа Театр і наша школа Театр і наша школа Театр і наша школа
Театр і наша школа Театр і наша школа Театр і наша школа Театр і наша школа
Театр і наша школа Театр і наша школа Театр і наша школа Театр і наша школа
Театр і наша школа Театр і наша школа Театр і наша школа Театр і наша школа

Пошук

Про нас пишуть і показують

Н. Сарафанова. У Кропивницькому визначили переможців проекту «Спортивне місто – здорова нація»// Газета «Кропивницький.UA». №4. – Травень – 2018.

О. Степанова. «Я б в директора пошел, пусть меня научат…»// «Украина-Центр». №21  – 25 травня 2018.

50 років навчати дітей - це круто! // Первая городская.  - 7 грудня. - №49. - С. 4.

50 років навчати дітей - було змістом його життя // Нова газета.  - 7 грудня. - №49. - С. 10.

70 років виповниться Б. Набоці.  - С. 191 / Босько В. М. Історичний календар Кіровоградщини на 2018 рік. Люди. Події. Факти. – Кропивницький: Імекс-ЛТД, 2017. – 260 с.

Кропивничанка Альона Шевченко стала переможницею міжнародних змагань з кульової стрільби «Олімпійські надії»: https://goo.gl/D5X9B4

Прощання з Андрієм Беспаловим – інструктором 17 батальйону, батьком нашого учня: https://goo.gl/WT3oyv, https://goo.gl/677oEj, https://goo.gl/dCb7Ne

День театру в школі: https://goo.gl/Ci9Z8bhttps://goo.gl/pkCLt3https://goo.gl/uD8R9R 

«Олімпійський урок» в школі №22: https://goo.gl/HNSVNy, https://goo.gl/6w9prt

Як у Кропивницькому відзначали День знань: https://goo.gl/o11Nyu

Наша учениця Катерина Іванюта здобула титул «Міні-Міс Кропивницький 2017»: https://goo.gl/sf3Y3v, https://goo.gl/esmbWn

Національна дитяча «гаряча» лінія.
Тел.: 0-800-500-225; 116-111 (понеділок-п’ятниця: з 12:00 до 20:00; субота: з 12:00 до 16:00).

Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації.
Тел.: 0-800-500-335;  116-123 (цілодобово).

Адреса: 25019, м. Кропивницький, с. Гірниче, вул. 6-а лінія, буд. 30 Тел.: (0522) 27-45-30 
Моб.: (066) 162-59-86
E-mail: school22kr@ukr.net. Сторінка Google+