З художником та нашими колядникамиЗ художником та нашими колядниками12 січня мені пощастило бути на творчій зустрічі з Михайлом Надєждіним – видатним народним художником України.

Захід відбувався в затишному залі обласного художнього музею нашого міста. Теплий прийом, цікаві життєві розповіді великого майстра, поради та настанови так захопили, що час промайнув непомітно. Вразила геніальність художника та людська простота в спілкуванні. Як зазначає сам Михайло Надєждін: «Малювання — як вулкан: вивергаєш натхнення і знову чекаєш на відповідний настрій».

Без картин цього унікального майстра пензля не уявити образотворчого мистецтва України останнього півстоліття. Він займає власну нішу, яку не сплутаєш ні з чиєю. Уродженець слобожанської Сумщини, Михайло Надєждін значну частину життя провів у нашому степовому місті Кропивницький.

На одній із виставок у Києві колеги Михайла Надєждіна назвали його «філософом у живописі». Така характеристика нашого земляка не випадкова: це дійсно так, Михайло Володимирович, на відміну від багатьох сьогоднішніх митців, не обмежується етюдами і натюрмортами, він прагне осмислення тих чи інших сторін життя у площині тематичної картини. При цьому стилістика його живопису, складна і багатогранна, змушує глядача не просто дивитися його роботи, а заглиблюватися у їхній зміст на рівні співрозмовника.

Несподіванкою було те, що на початку зустрічі до нас завітали з привітанням колядники, серед яких я впізнала своїх випускників та учнів нашої школи.

Світана Тунік,
учитель музичного мистецтва