Кіровоградська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №22Вітаємо Вас на офіційному сайті закладу загальної середньої освіти №22 м. Кропивницького. Ми зацікавлені обмінюватись практичною інформацією, що стосується поліпшення роботи нашої школи. Сайт може бути корисним для всіх, хто цікавиться освітою. Інформація, яка додається користувачами, повинна відповідати моральним та етичним нормам, бути коректною по відношенню до учнів, колег, органів влади.

Син визначного педагога – гість школиСин визначного педагога – гість школиСин визначного педагога – гість школи4 квітня до нас завітав Олександр Едигей – син знаного в Україні педагога Валерія Борисовича Едигея.

Спершу Валерій Борисович працював старшим піонервожатим школи №6 міста Кіровограда. Згодом – у 18-ій школі. «У 18-ій навчався і я, але, на жаль, не в його класі. Батько був моїм учителем удома. А в школі Валерій Борисович чітко розмежовував батьківство і учительство».

Основну частину професійного життя В. Едигей був учителем початкових класів. У своїй діяльності й у житті загалом дотримувався гуманних принципів, зокрема, що треба завжди поважати думку дитини, повсякчас підтримував і допомагав вихованцям, переймався родинним вихованням. «Добре пам’ятаю, як до нас додому приходили діти, розмовляли, батько допомагав їм з уроками, гостювали по декілька годин, і звичайно, їм було дуже цікаво», – згадує син. «Інколи організовував сімейні екскурсії на природу. Разом з батьками дітей учив нас розуміти і любити природу».

Дуже сумував за батьком, коли він від’їжджав на творчі зустрічі з учителями міст Львова, Тернополя, Ужгорода, Києва, Черкас. «Пам’ятаю, як батько узяв мене з собою в Ужгород – і тоді весь зал після його виступу аплодував стоячи. Я не можу назвати всіх міст і селищ України, у яких мій батько щиро ділився своїм досвідом…» – підкреслює Олександр Едигей.

Валерій Борисович мав честь спілкуватися із такими постатями світової педагогіки, як Василь Сухомлинський, Шалва Амонашвілі

«А я пригадую такий випадок, коли до мене звернувся Валерій з проханням посприяти прийняти до школи його вихованця, у якого не складалося з навчанням, – коментує Борис Набока, який запросив шанованого гостя до нас у школу. – Я мав передати прохання своєму батькові. Стефан Набока особисто зустрівся з Валерієм – і вирішив його прохання, а заодно і майбутню долю вихованця».

«Свого часу навіть постало питання відзняти фільм про вчителів-новаторів: про мене як педагога – чи про колегу Валерія Едигея, – згадує Борис Набока. – Працівники телебачення вмовляли мене. Але мені це не надто імпонувало, зрештою, я був уже декілька років директором школи – тому коректно пояснив журналістам обласної телекомпанії, що героєм такої передачі має стати саме вчитель початкових класів – Валерій Едигей».

Син Валерія Едигея, Олександр, після 9-го класу вибрав професію кухаря і вступив в кулінарне училище. Його мама працювала інженером на заводі «Друкмаш». Зараз також працює за цим фахом.

Після виходу на пенсію Валерій Борисович переїхав в Ізраїль. Дуже важко переживав розлуку з Батьківщиною. Працював у російській школі (викладав математику та російську мову), потім – у російському дитячому садочку. Часто виступав на телебаченні Ізраїлю.

Живучи в іншій країні, батько однак мав можливість видати дві книги в видавництві «Богдан» у Тернополі. Багато з ким переписувався, наприклад, з колишнім директором 18 школи – це Світлана Олександрівна Чебана. «Він ніколи не скаржився на своє життя, хоч як важко інколи йому було. Ностальгія за рідним містом, Україною в цілому була дуже великою: і для мене, і для мого батька, – зізнається Олександр. – Батько переживав, що міг би зробити для української освіти набагато більше».

Для сина великого педагога Ізраїль також ніколи не був рідною домівкою. «Я дивлюся українські канали, відвідую український центр в Тель-Авіві, щоразу їжджу в посольство голосувати на українських виборах. Я щороку повертаюся в Україну, в рідне місто. Завжди зустрічаюся з багатьма вихованцями мого батька. Цього разу зустрівся з вихованкою Оленою Беленко, а також Юлією Новіковою, мати якої, С. Гущенко, теж була ученицею В. Едигея. Тож мій батько – учитель не одного покоління», – підсумовує Олександр Едигей.

Сподіваємося, напрацювання такого неординарного педагога знайдуть застосування і в Новій українській школі…

Василь Левицький,
керівник клубу «Юний журналіст»

Пошук

Про нас пишуть і показують

Н. Сарафанова. У Кропивницькому визначили переможців проекту «Спортивне місто – здорова нація»// Газета «Кропивницький.UA». №4. – Травень – 2018.

О. Степанова. «Я б в директора пошел, пусть меня научат…»// «Украина-Центр». №21  – 25 травня 2018.

50 років навчати дітей - це круто! // Первая городская.  - 7 грудня. - №49. - С. 4.

50 років навчати дітей - було змістом його життя // Нова газета.  - 7 грудня. - №49. - С. 10.

70 років виповниться Б. Набоці.  - С. 191 / Босько В. М. Історичний календар Кіровоградщини на 2018 рік. Люди. Події. Факти. – Кропивницький: Імекс-ЛТД, 2017. – 260 с.

Кропивничанка Альона Шевченко стала переможницею міжнародних змагань з кульової стрільби «Олімпійські надії»: https://goo.gl/D5X9B4

Прощання з Андрієм Беспаловим – інструктором 17 батальйону, батьком нашого учня: https://goo.gl/WT3oyv, https://goo.gl/677oEj, https://goo.gl/dCb7Ne

День театру в школі: https://goo.gl/Ci9Z8bhttps://goo.gl/pkCLt3https://goo.gl/uD8R9R 

«Олімпійський урок» в школі №22: https://goo.gl/HNSVNy, https://goo.gl/6w9prt

Як у Кропивницькому відзначали День знань: https://goo.gl/o11Nyu

Наша учениця Катерина Іванюта здобула титул «Міні-Міс Кропивницький 2017»: https://goo.gl/sf3Y3v, https://goo.gl/esmbWn

Національна дитяча «гаряча» лінія.
Тел.: 0-800-500-225; 116-111 (понеділок-п’ятниця: з 12:00 до 20:00; субота: з 12:00 до 16:00).

Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації.
Тел.: 0-800-500-335;  116-123 (цілодобово).

Адреса: 25019, м. Кропивницький, с. Гірниче, вул. 6-а лінія, буд. 30 Тел.: (0522) 27-45-30 
Моб.: (066) 162-59-86
E-mail: school22kr@ukr.net. Сторінка Google+