Кіровоградська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №22Вітаємо Вас на офіційному сайті закладу загальної середньої освіти №22 м. Кропивницького. Ми зацікавлені обмінюватись практичною інформацією, що стосується поліпшення роботи нашої школи. Сайт може бути корисним для всіх, хто цікавиться освітою. Інформація, яка додається користувачами, повинна відповідати моральним та етичним нормам, бути коректною по відношенню до учнів, колег, органів влади.

28 липня екскурсовод-міжнародник, директор туристичного агентства «Мелодія-тур», Валерій Попов провів дослідження та мандрівку історією двадцять другої школи. Сам він народився у Луцьку, через рік переїхав із родиною до міста Рівного. Оскільки його батько був військовим, то часто доводилося переїздити з місця на місце. А в 1954 році родина помандрувала аж до Німеччини. «Моє дитинство проходило в містечку на річці Ельба – знаменитому Магдебурзі». Тогочасні історії, в які потрапляв малий Валерій, заслуговують на окремі публікації…

У 1959 році він разом із родиною переїхав до Кіровограда і оселився на вулиці Садовій. А вже в листопаді того року став п’ятикласником школи №22!

На той час наш навчальний заклад знаходився в центрі міста, над самим Інгулом, поблизу справжнього острова, який утворювала ріка. Тому вулиця, на якій розташовувалася школа, так і називалася: Острівська (протягом останніх десятиліть, після зміни русла Інгулу і зникнення острова вулицю помилково стали називати Островського).

«Біля школи було багато джерел, з яких ми пили воду, – згадує учень. – Коли навесні та восени піднімався рівень води в річці, то заливало подвір’я школи. Проте в шкільних, спеціально обшитих, погребах, завжди залишалося сухо».

Загалом та 22-га школа представляла собою одноповерхову цегляну споруду з вузеньким коридором та маленькими класами. Як згадує Валерій Попов, перекриття між кімнатками складалися з дерев’яних паль та дощок, що утворювали решітки, обмазані глиною. «Зала для загальношкільних заходів (яка зазвичай слугувала за учительську) – хоча і була найбільшою кімнатою в школі, але не дозволяла мені як творчій непосидючій особистості зреалізуватися наповну в моїх естрадних виступах», – зазначає В. Попов.

Ці та інші причини змусили Валерія з початком 1961 року перейти в іншу школу Кіровограда. Однак вже тоді, на урочистих піонерських зборах щиро підкреслював, що 22 школа позитивно вплинула на становлення його юної особистості («Під час навчання в 22-ій я став знаменоносцем!» – гордо згадує Валерій Попов). Було приємно вчитися передусім тому, що наприкінці 50-х – початку 60-х років минулого століття у школі сформувався потужний склад педагогів, – підкреслює екскурсовод-міжнародник. «Пізніше, закінчивши фізико-математичний факультет, я працював із багатьма вчителями 22-ої школи вже як їхній колега, зокрема ми викладали в паралельних класах різних шкіл із Борисом Набокою – чудовим і прогресивним учителем математики, нинішнім директором 22-ої школи, що на селищі Гірничому».

Після Валерія Попова школа на вулиці Острівській, 20 (такий номер, очевидно, вона мала) як така профункціонувала лише декілька років. А вже з середини 1960-х вона поступово «переїжджала» (чи «перепливала») на селище Гірниче. Так уже з 1964-1965 навчального року діти 1 класу почали навчатися в нас на селищі.

Нині на місці колишньої 22-ої в центрі міста можна побачити тільки залишки цегляного паркану, частинку набережної та вкритий рослинністю фундамент навчального закладу. Однак сьогоднішня наша школа – нова, простора, триповерхова – яскраве свідчення того, що ніщо безслідно не зникає, і кожен перехід – то лише початок. І хоча ми тепер знаходимося не в центрі міста, але Інгул, як і раніше, протікає зовсім поряд, а центровими ми можемо бути повсякчас – варто лишень докладати зусиль!

Зараз учень нашої школи – відомий не тільки в Україні, а й далеко за її межами екскурсовод-міжнародник із понад 35-річним стажем, директор власного туристичного агентства, до якісних послуг якого нерідко звертаємося і ми: учні та педагогічні працівники. Примітно, що розповідаючи про далекі краї і незвідані землі, В. Попов із любов’ю і пошаною згадує про роки навчання в 22-ій школі, яка також стала для нього важливою частинкою мандрівки під назвою Життя.

На завершення екскурсії Валерій Попов пообіцяв нам знайти світлини, вінетки та інші матеріали, пов’язані з життям тогочасної 22-ої школи – щоби ми мали можливість глибше пізнавати історію своїх витоків.

Василь Левицький, керівник Клубу журналістики

Екскурсовод-міжнародник провів мандрівку двадцять другою школою Екскурсовод-міжнародник провів мандрівку двадцять другою школою Екскурсовод-міжнародник провів мандрівку двадцять другою школою  

Пошук

Про нас пишуть і показують

Н. Сарафанова. У Кропивницькому визначили переможців проекту «Спортивне місто – здорова нація»// Газета «Кропивницький.UA». №4. – Травень – 2018.

О. Степанова. «Я б в директора пошел, пусть меня научат…»// «Украина-Центр». №21  – 25 травня 2018.

50 років навчати дітей - це круто! // Первая городская.  - 7 грудня. - №49. - С. 4.

50 років навчати дітей - було змістом його життя // Нова газета.  - 7 грудня. - №49. - С. 10.

70 років виповниться Б. Набоці.  - С. 191 / Босько В. М. Історичний календар Кіровоградщини на 2018 рік. Люди. Події. Факти. – Кропивницький: Імекс-ЛТД, 2017. – 260 с.

Кропивничанка Альона Шевченко стала переможницею міжнародних змагань з кульової стрільби «Олімпійські надії»: https://goo.gl/D5X9B4

Прощання з Андрієм Беспаловим – інструктором 17 батальйону, батьком нашого учня: https://goo.gl/WT3oyv, https://goo.gl/677oEj, https://goo.gl/dCb7Ne

День театру в школі: https://goo.gl/Ci9Z8bhttps://goo.gl/pkCLt3https://goo.gl/uD8R9R 

«Олімпійський урок» в школі №22: https://goo.gl/HNSVNy, https://goo.gl/6w9prt

Як у Кропивницькому відзначали День знань: https://goo.gl/o11Nyu

Наша учениця Катерина Іванюта здобула титул «Міні-Міс Кропивницький 2017»: https://goo.gl/sf3Y3v, https://goo.gl/esmbWn

Національна дитяча «гаряча» лінія.
Тел.: 0-800-500-225; 116-111 (понеділок-п’ятниця: з 12:00 до 20:00; субота: з 12:00 до 16:00).

Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації.
Тел.: 0-800-500-335;  116-123 (цілодобово).

Адреса: 25019, м. Кропивницький, с. Гірниче, вул. 6-а лінія, буд. 30 Тел.: (0522) 27-45-30 
Моб.: (066) 162-59-86
E-mail: school22kr@ukr.net. Сторінка Google+