2 лютого наша школа гостинно вітала Лідію Григорівну Репетило, яка має два почесних звання «Мати-героїня». А останні півстоліття в своїх стінах щиро приймала дітей ветерана Гірничого.

Народилася Лідія Мороз на Полтавщині. Географія її роботи з чоловіком: Кременчук, Білгород, Молдова, Харків, Первомайськ.

У вересні 1964 року вона разом із сім’єю переїхала до Кіровограда. Поселились на Холодній горі (1-а лінія).

«У той же рік я пішла на роботу, працювала і охоронцем, і на буровій… – згадує Лідія Репетило. – А чоловік працював старшим майстром на бурових установках».

Донька Тая пішла в 1968 році до 1-го класу в тимчасово пристосоване приміщення школи на Гірничому. В тому будиночку водночас розміщувалися диспетчерська та поліклініка. Першою вчителькою Таї – а значить, і першою вчителькою школи на Гірничому, – була Лідія Семенівна Ткаченко.

До другого класу Тая пішла вже в більш комфортне приміщення, що в будинку №39 на 9-ій лінії.

«Довгий час я збирала підписи, клопотала, щоб побудували нове приміщення школи», – згадує Л. Репетило.

І от з кінця 1975 року запрацювала велика потужна середня школа 22 в її нинішній будівлі.

10 з 11 дітей Лідії Григорівни закінчили нашу школу. Валентин і Валентина живуть за кордоном, Юрій і Сніжана працюють у Києві, Лілія – на залізниці у Харкові, Людмила – юрист-адвокат, Ірина – торговий працівник, Таїсія та Микола на пенсії. Анжела вже багато років служить у десантних військах, а найменша донька Яна понад рік несе службу в зоні АТО, нагороджена двома медалями як захисник України.

У самої Лідії Репетило також багато нагород, а почесне звання «Мати-героїня» присвоєно і в СРСР, і в незалежній Україні. А активну громадянську позицію не полишає й нині. Як художній керівник ансамблю «Гірничанка» часто виступає з концертами перед мешканцями міста. Нещодавно маланкувала і в нашій школі. Глядачами вистави було близько 500 учнів. Отож, стосунки Лідії Репетило з нашою школою залишаються теплими та щирими.