Школа 22: історія та сучасність

Наша школа – один з найдавніших освітніх закладів міста Кропивницького; водночас – і один з найсучасніших. Ми вам пропонуємо мандрівку крізь простір та час, аби дізнатися найважливіше про школу, місто, край і нас…

Ознайомитися з предтечею школи можна у матеріалі нашого вчителя Василя Левицького за посиланням https://is.gd/6chxxF

Передвісники НІТ в області

28 листопада до нас завітала заслужений ветеран школи, старший учитель Євгенія Біденко. Вона одна з перших комп’ютерних очільників в області нових інформаційних технологій (НІТ). Наша володарка комп’ютерної освіти пригадала історію започаткування НІТ у 22-ій школі та й загалом в Україні.

Є. Біденко почала працювати в нашій школі з 1986 року. Таким чином із 1 вересня учні 22-ої навчаються і теоретичній, і практичній складовим шкільного курсу інформатики. За представленням адміністрації Кіровоградського педінституту ім. О. С. Пушкіна в 1987 році Євгенія Біденко була нагороджена медаллю «Ветеран праці».

Сторінками історії школи: 1955-1970 роки

14 листопада пошуковці-дослідники зустрілися з ветераном 22 школи 1931 р.н., піонервожатою, учителем початкових класів Іриною Григорівною Барбасурою. Ще влітку ми зв’язувалися з нею по телефону, і от нарешті настав час безпосереднього спілкування.

Ірина Григорівна розповіла не лише про свої роки роботи в 22-ій, а й про зв'язок тодішньої школи на Островській із залізничною школою (яка колись носила номер 22).

«Разом зі мною в 1955-1961 рр. в 22-ій працювала учителем математики Міла Пилипівна Теппер, – згадує І. Барбасура. – Потім її перевели в 32 школу. Моя колега Міла Пилипівна і її чоловік Петро Сильвестрович Висоцький перед війною закінчили залізничну школу. Вона завжди з гордістю розповідала про те, що навчалася в такій престижній школі».

Наш учень – заслужений шахтар України

У нашій школі в 1959-1963 рр. (з 1 по 4 клас) навчався Віктор Коваленко – нині заслужений шахтар України.

Народився Віктор Васильович Коваленко в Кіровограді. До першого класу пішов у 1959 році в 22 школу, яка тоді знаходилася на вул. Острівській. Після закінчення початкової школи Віктор продовжив навчання в 31-ій школі. Потому – здобув фах в Кіровоградському інституті сільськогосподарського машинобудування (нині КНТУ), після – в Криворізькому технікумі.

Тривалий час В. Коваленко працював в Кіровограді замісником директора з капітального будівництва «СМУ-5» (підрозділ «РУ-2»). З 2001 по 2014 рік був на посаді директора Смолінської шахти. З 2014 року донині працює радником генерального директора з гірничо-шахтного виробництва державного підприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат». Водночас він – член постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансової діяльності та соціально-економічного розвитку.

Роман Любарський: «22 школа вже тоді була передовою…»

У нашій школі навчався відомий спортивний діяч Рафаїл Любарський, а його син Роман – працював у ній. Щоправда, батько ходив у приміщення на набережній, а молодший Любарський – викладав у нинішній будівлі на Гірничому.

Навчався Роман у школі № 34 (з 1965 по1975 рр.). Після закінчення в 1979 році тодішнього педінституту (нині КДПУ ім. В. Винниченка) працював учителем російської мови та літератури спочатку в селах Семенасте та Димине (Новоукраїнський район), у Високих Байраках (Кіровоградський район).

А з 1987 по 1989 рік пощастило працювати у 22 школі – учителем російської мови та літератури, а також класним керівником 7-го та 8-го класів. Серед його колишніх вихованців заступник редактора газети «Кіровоградська правда» Тетяна Корінь, багато інших талановитих знавців літератури та мистецтва.

Вітаємо випускників 1962 року

29 червня випускники 22 школи Віктор Богаченко та Олександр Булгачов завітали до рідної «альма матер».

Минають роки і десятиліття. А учні нашої школи продовжують повертатися до рідної школи, яка стала потужною путівкою у світ.

Наші гості збагатили шкільний фонд фотографіями та спогадами – а у відповідь взяли з собою сторінки історії школи, зафіксовані в споминах друзів по школі.