Ось і весна, але спогади постійно зринають…Наприклад, як збирали бляшанки та картон для виготовлення окопних свічок, які були дуже необхідними нашим захисникам. Найскладніше було з воском – потрібно купувати. Купували. Свічок виготовляли дуже багато. Невтомні руки працівників закладу та дітей вкладали у кожну свічечку свою турботу та тепло.

Instagram: https://bit.ly/3AZzsab

Учні, батьки та працівники гімназії взяли участь у загальноміській благодійній акції «Великоднє диво» – привітали з прийдешнім Великоднем Захисників, які знаходяться у лікарнях нашого міста.

До Великоднього кошика поклали смаколики, дитячі вироби, малюнки. Щиро, від душі подякували Захисникам за їх мужність, побажали здоров’я та висловили надію і віру в ПЕРЕМОГУ України над підступним ворогом!

Instagram: https://bit.ly/43NjPQf
Амуніція для захисників

Із перших днів широкомасштабного вторгнення вчитель нашої гімназії Алла Полунчукова кожну свою вільну хвилину присвячувала пошиттю амуніції для захисників. Вироби Алли Миколаївни одразу ж прославили себе, оскільки були надзвичайно високої якості. Знайомі і незнайомі запитували про вчительку трудового навчання, йшли до нашого закладу з єдиним проханням – допомогти пошити щось дуже потрібне для своєї рідної людини, яка воює чи збирається на фронт. Вчителька нікому не відмовляла. Коли у всіх закінчувався робочий день, вона продовжувала шити.

У колективі помічали втому Алли Миколаївни, тому приходили на допомогу – кожному знаходилась робота. На диво всім, швидко і легко опанував швейну справу вчитель фізичної культури Вячеслав Сабадир, у якого багато друзів вже захищали нашу країну. Допомагаючи Аллі Миколаївні, починав з простих дій, а сьогодні вироби вчителя могли б конкурувати з будь-якими найдорожчими дизайнерськими. 

Мешканка селища Гірниче Наталія Снісаренко вдячна учням та педагогам гімназії за допомогу з прядивом.

Чергова партія шкарпеток на замовлення готова: щиро, від душі, для наших захисників!

Щедрі гірничани

Багато рідних, знайомих, близьких нам людей потрапили на фронт у перші ж дні війни. Від колег, батьків, чиї рідні вже були там, дізнавалися, що захисники багато чого, на жаль, потребують.

У нашому закладі одразу ж розпочався збір продуктів харчування. Щедрі гірничани несли все, що могло б додати сил захисникам. Завідуюча господарством Наталя Василівна Волошина разом із своїми помічниками дбайливо пакували харчі та передавали за місцем призначення. Величезну насолоду отримували від подяк з фронту та починали новий збір.

Біда одна на всіх

Коли до Кропивницького почали прибувати люди з тимчасово окупованих територій, з міст та сіл, де було небезпечно, наш заклад став пунктом збору найнеобхідніших речей (одяг, посуд, ковдри, матраци, дитячі іграшки). Речей було багато – від підлоги до стелі. Працівники гімназії декілька днів сортували: дитяче-доросле, темне-світле, зимове-літнє. Складали у пакети – передавали до міського центру збору з надією, що хтось знайде щось своє, що все буде потрібним.

 

Маскувальні сітки

Кінець лютого-початок березня 2022 року. Думки, що війна прийшла в нашу мирну Україну, що підступний ворог нагло прийшов завойовувати та нищити нашу землю, холодом пронизували мозок.

Не вірилось… Опускалися руки… Поступово відчуття страху, відчаю, болю змінилися на злість, ненависть та бажання боротися. Миттєво з’явилися контакти з людьми, які безпосередньо знали найближчі потреби. Потрібні були сітки.

Розголос про те, що сітки будуть плестися у нашому закладі, розлетівся селищем – до гімназії йшли люди різного віку, несли потрібний матеріал, і щодня, ніби в цеху, в коридорах вирувала робота. З ранку до вечора сплітали 5-6 сіток, які одразу ж забирали. Вчителі та учні з батьками плече в плече працювали поруч. За плетінням обмінювалися новинами, кожен міг висловитися – і ставало ніби легше. «За той час було сплетено близько 150 сіток», – згадують організатори цієї дружньої колективної роботи вчитель трудового навчання Алла Миколаївна Полунчукова та завідуюча господарством Наталя Василівна Волошина. Саме вони були постійно в гущі людей – підказували, показували, планували назавтра.